فلسفه

سلام آدما زود به هم دل میبندن و زود از هم سیرمیشن واین اصلا خوب نیست . چرا ؟ هر کسی بالاخره باید تو زندگیش برای خودش یه همدم انتخاب کنه که تا آخر عمرش رو با اون بگذرونه و در لحظات خوشی و سختی یار و غمخوار اون باشه . حالا چرا تو جامعه ما این امر اتفاق نمی افته ؟ ما هر روز تعداد زیادی از جوونا رو میبینیم که باهم تو پارک قدم میزنن و با هم از آینده و زندگی مشترکشون حرف میزنن . خوب یه سری از این جوونا که وعده های الکی به هم دادن و صرفا برای وقت تلف کردن و سپری شدن زمان یا به دلیل به دست آوردن یه سری چیزا(که اینم تو افراد مختلف فرق میکنه)با هم رابطه برقرار کردن/ما با این دسته اصلا کاری نداریم 1. یه سری با هم دوست میشن و بعد از مدتی با فشار آوردن به خانواده هاشون با هم ازدواج میکنن که پس ازاولین شبی که با هم همبستر میشن از همدیگه سیر میشن و کارشون به ماه یا سال نمیکشه ودوره های مختلف روان درمانی رو طی میکنن و یا اینکه با فکر کردن به گذشته و اینکه آیا می تونستن زندگیشون رو بهتر از این بسازن یا نه؟ دوره ی سختی از افسردگی رو همراه با اینکه به اطرافیانشون نشون میدن که خیلی از زندگیشون راضی هستن و برای بهبود اون تلاش زیادی رو متحمل میشن طی میکنن 2.یه سری دیگه با فکر بازتری پیش میرن و تو انتخابشون دقت بیشتری رو به خرج میدن و سعی میکنن طوری به ازدواج فکر کنن که کسی تا به حال اینکار رو نکرده یعنی دوست دارن عشقشون رو به معشوقشون یه جوری به غیر از مرسومات عادی نشون بدن و اینکار رو با خرج کردن های اضافی و ریخت و پاشها که معمولا از نوع کلان هست انجام میدن واین خودش بدعتی میشه که برای دیگر جوونها مثل یه سد در راه رسیدن به هدفشون که همون ازدواج باشه عمل میکنه 3. بعضی از آدما اصلا ازدواج میکنن که یه سری چیزای محدود رو به دست بیارن که تا قبل از ازدواج نداشتن مثل یه سری از حق انتخابها و یه سری آزادیها که معمولا هم کسانی که با این طرز فکر وارد محیط زندگی مشترک میشن در موارد سختی و بهران های زندگی سریع جا خالی میکنن و حاضر نمیشن که گوشه ای از بار مسئولیت زندگی رو به عهده بگیرن این جور از ازدواجها هم از اون دسته ازدواجهایی هستن که خیلی سریع با مشکل مواجه میشن و ...الخ 4.و اما اون دسته از آدما که هدفشون از ازدواج تکامل بشری و رسیدن به کمال هست همیشه در زندگیشون موفق هستن ونمونه خوبی از ازدواجهای موفق هستند. اگه مشکلی براشون پیش بیاد چون میدونن که هدفشون از مشترک زندگی کردن چیه پس با همدلی و دست به دست هم دادن اون مشکل رو از سر راهشون بر میدارن .   الانه که همتون فکر کنید که منم میخوام قاطی مرغ و خروسا بشم.تو دلتون گفتید آخ جون اینم میره و از دستش راحت میشیم ولی عمرا چون من هنوز همزادم رو پیدا نکردم و هیچ فکری هم تو سرم نیست پس لطفا صابونهایی رو که به دلاتون زدید بپاکید و به حرفهایی که زدم درست و عمیق فکر کنید میدونم که به زندگی جور دیگه ای نگاه خواهید کرد . امیدوارم همیشه درست انتخاب کنید چون فرق میکنه که پاستوریزه باشه یا هموژنیزه ؟!؟   (ن.اضافه) روزی بهلول بر لب جوی آبی نسشته بود و با کاسه گلی خوب آب مینوشید به ناگاه کودکی به آنجا رسید خسته از بازی و بسیار تشنه بود دو دست خود را به آب رسانید آنها را پر کرد و بر لب گذاشت و نوشید تا سیراب شد . بهلول کاسه را به کناری نهاد وبرخاست و در حین رفتن با خود میگفت : چرا من تا کنون به اینکه خداوند برای من با خود من کاسه هم آفریده بود فکر نکرده بودم؟

/ 8 نظر / 26 بازدید
ali

سلام نگفتی از کدوم دسته تو مرسی موفق باشی

سعید

آفرين ايول خيلی قشنگ بود درست حرف دل منو زدی من تمام حرفاتو قبول دارم و اينا رو هميشه به دوستام گوش زد می کنم ولی کيه که گوش کنه .... موفق باشی.

نجمه

(هیچوقت به دنبال کسی نباش که می تونی با اون زندگی کنی همیشه به دنبال کسی باش که بدون اون نمی تونی زندگی کنی )سلام ببخشيد که دير سر زدم اخه يه مدت نبودم ونتونستم وبلاگمو اپ کنم حالا يه کم غبارروبی شده خوشحال ميشم به بلوگم سر بزنی به اميد ديدار .

rasoul

سلام نه مسعود جان آدما وقتی همديگرو از رو احساس دل پيدا کنن هيچ وقت از هم سير نمی شن ولی اگه از رو شهوت باشه چرا! بعد از يه بار خوابيدن باهاش ديگه ازش سير ميشه

shideh

سلام قشنگ بود يعنی قبول دارم موفق باشی به من هم سر بزن.

مرد پاییزی

دیدن دوباره یه دوست قدیمی مخصوصا از نوع وبلاگ نویس برام همیشه خوش آیند و دلچسب بوده... وبلاگ شما در بلاگفا برای من فیلتر شده. البته بعد از اینکه با فیلترشکن هم واردش شدم، قسمت نظرات رو غیر فعال دیدم. به همین خاطر فکر کردم فعلا تنها راه ارتباط از اینجا می تونه باشه. زیاد مزاحم نمی شم و ممنونم ازاینکه یادی از ما کرده بودی... خدانگهدار رونوشت: masoudbahal@yahoo.com

آشوبگر

دسته ی چهارمی وجود ندارد. حداقل این روزها...